Kusi Cię perspektywa posiadania własnego domku holenderskiego, ale chciałbyś cieszyć się nim cały rok, a nie tylko w okresie wakacyjnym? Nic prostszego! Polscy producenci domków mobilnych zaprojektowali alternatywne konstrukcje, mogące posłużyć Ci za przytulne mieszkanko także w okresie ferii zimowych i białego szaleństwa. Nie musisz się obawiać się o brak komfortu w niesprzyjających warunkach polskich zim, wystarczy, że dostosujesz odpowiedni projekt do swoich potrzeb, a będziesz mógł cieszyć się czasem wolnym w ciepłym kącie, podczas gdy za oknami będzie hulał zimny wiatr i padał śnieg. Odpowiedni – doświadczony i kreatywny – producent domków holenderskich pozwoli Ci zrealizować marzenia o całorocznej bazie wypadowej dla Ciebie i Twojej rodziny!
Czy domki mobilne są całoroczne?
Wszystko zależy od tego, jaki domek kupimy. Polscy wytwórcy domków mobilnych dostosowują swoje produkty do rodzimego rynku, a co za tym idzie domki przystosowane są nie tylko do sezonu letniego, ale też zimowego. Całoroczne domki mobilne wybudowane są z nieco innych materiałów niż ich zachodnie odpowiedniki. Między innymi posiadają grubsze ściany, lepszą izolację oraz ergonomiczny system ogrzewania. W fazie projektowania to Ty decydujesz, jak będzie wyglądał Twój domek i jakie rozwiązania w nim zastosujesz. W polskich domkach na kółkach bieżąca ciepła woda jest standardem, a ponadto Polscy producenci oferują dwa rozwiązania pozwalające na wypoczywanie w domku mobilnym także zimą. Częstszym jest ogrzewanie elektryczne, ale na naszym rynku można również spotkać propozycje ogrzewania gazowego. Obie opcje pozwolą na uzyskanie odpowiedniego komfortu cieplnego nawet w najzimniejsze noce, a aby uczynić swój domek jeszcze przytulniejszym na długie zimowe wieczory, możesz wyposażyć go nawet w kominek elektryczny.
Z czego wynika różnica w cenach pomiędzy polskimi a zagranicznymi domkami na kółkach?
Często można spotkać ogłoszenia dotyczące sprzedaży lub sprowadzania tanich domków holenderskich lub angielskich z zagranicy. Różnice w cenach między używanymi domkami z rynku zagranicznego a nowymi budowlami produkowanymi w Polsce wynoszą czasami nawet kilkadziesiąt tysięcy. Skąd się to bierze? Sprawa jest prosta: na cenę mają wpływ dwa kluczowe czynniki. Pierwszym z nich jest rynek wtórny, który dotyczy sprowadzanych z Zachodu domków. Produkt używany jest zawsze tańszy niż nowy. Jednak w tym przypadku oszczędności mogą nie wyjść nam na dobre. Choć domki z rynku wtórnego zazwyczaj prezentują się nieźle, mogą także posiadać wiele ukrytych wad – grzyb, przestarzała instalacja elektryczna, nieszczelności okien i konstrukcji. Finalnie możemy dołożyć drugie tyle, aby pozbyć się uszkodzeń i wad, a do tego stracimy sporo czasu na niezbędne naprawy. Drugim czynnikiem decydującym o wyższej cenie polskich odpowiedników domków angielskich jest wspomniana wcześniej inna konstrukcja szkieletu i przystosowanie tych budowli do mieszkania także zimą. W klasycznych domkach holenderskich z uwagi na cienkie ściany i brak ogrzewania użytkowanie domku zimą w Polsce może być niemożliwe lub bardzo utrudnione.
Gdzie kupić domki na kółkach nadające się do zimowych warunków?
Poszukując całorocznego domku mobilnego, przede wszystkim zwróć uwagę na doświadczenie producenta w branży budowlanej oraz staż w konstruowaniu domków na kółkach. Wiedza z obu tych dziedzin może być kluczowa! Takie rozeznanie producenta pozwoli mu na szybkie zorientowanie się w temacie i dopasowanie odpowiedniej propozycji do Twoich potrzeb i oczekiwań. Odpowiedni projekt będzie kluczem do Twojego zadowolenia. Nowy domek mobilny to zazwyczaj wydatek kilkunastu tysięcy złotych, ale ostateczna cena będzie zawsze uzależniona od wielkości i różnorakich rozwiązań wprowadzonych do projektu – im bardziej komfortowy domek, tym wyższa cena. Nie bój się umówić na spotkanie i przedyskutować wizji swojego wymarzonego miejsca urlopowego – wykwalifikowani fachowcy z przyjemnością pomogą Ci uzyskać znakomity efekt, nie nadszarpując niepotrzebnie Twojego portfela.
Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne