Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek:8:30 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Lewy panel
Numer KBA:
Zeigen linken Fenster
Pokaż prawy panel

Blog

 • 2017-07-10 16:56:57
  Już dziś zadbaj o układ hamulcowy swojego samochodu!

  Hamulce w samochodzie zawodzą? Trudno się hamuje? Twój samochód długo się zatrzymuje? Nie zwlekaj - najprawdopodobniej szwankuje układ hamulcowy Twojego samochodu! Podpowiemy Ci jakie są przyczyny usterki i jak dbać o układ hamulcowy samochodu. Przecież bezpieczeństwo to podstawa!

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2017-03-06 12:49:09
  Najczęściej zadawane pytania dotyczące płynu hamulcowego

  Kierowcy na ogół zdają sobie sprawę z faktu, że płyn hamulcowy jest niezbędny dla prawidłowego działania pojazdu oraz ma coś wspólnego z układem hamulcowym, a także że należy go wymienić raz na jakiś czas, bo w innym przypadku możemy mieć poważny problem. Ale na tym wiedza całkiem sporej części posiadaczy aut się kończy.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2017-03-06 12:37:20
  Co to są klocki hamulcowe - najczęściej zadawane pytania klientów

  Klocki hamulcowe są elementem budowy hamulca tarczowego, który bezpośrednio odpowiada za spowolnienie jazdy lub zatrzymanie pojazdu. Klocki są dociskane do tarczy hamulcowej przez system hydrauliczny, a dla zwiększenia ich skuteczności są pokryte specjalną okładziną, której zadaniem jest zwiększenie siły tarcia.

   

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2017-01-04 11:34:11
  Bez akumulatora ani rusz!

  Właściwa praca samochodu nie jest możliwa bez akumulatora. Na pólkach sklepów motoryzacyjnych ich wybór jest bardzo duży, co nie ułatwia wyboru. Pojawiają się pytania, jaki akumulator naprawdę jest dobry?

  Sercem samochodu nazywamy jego silnik, układem krwionośnym auta można uznać akumulator. Bez niego serce samochodu staje się bezużyteczne. Dobry akumulator powinien funkcjonować bezawaryjnie i do tego długo. Akumulatory samochodowe są sprzedawane przez sklepy stacjonarne i dobre sklepy internetowe, do których należy sklep Wajbex oferujący akcesoria samochodowe: http://www.wajbex.pl/pages/akcesoria,30-17.aspx.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 10:35:09
  Olej do silnika samochodowego - dlaczego jest tak ważny?

  Sprawną pracę silnika samochodowego zapewnia olej. Sprawdzanie jego poziomu i systematyczna wymiana zapewnia na długo bezawaryjną pracę najważniejszej części każdego auta. Każdy właściciel samochodu musi nie tylko regularnie wykonywać wspomniane czynności, ale dbać także o to, aby do silnika wlewać właściwy, dobrze dobrany rodzaj oleju. Do wyboru kierowcy mają dzisiaj oleje silnikowe mineralne, syntetyczne oraz półsyntetyczne.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 10:32:54
  Jakie cechy powinien mieć dobry płyn do spryskiwaczy?

  Posiadacze samochodów doskonale wiedzą, że aby utrzymać go w dobrym stanie oraz zapewnić sobie i pasażerom bezpieczną jazdę, niezbędnych jest szereg rozmaitych akcesoriów. Jednym z koniecznych elementów, które muszą znaleźć się na wyposażeniu samochodu, jest płyn do spryskiwaczy. Jest on potrzebny zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szyby pojazdu ulegają bardzo szybkiemu zabrudzeniu. Wszyscy kierowcy wiedzą, że brudne szyby ograniczają widoczność. Jakie właściwości powinien mieć dobry płyn do spryskiwaczy? Jakie powinny być kryteria jego wyboru?

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 10:08:08
  Co koniecznie musi znaleźć się w samochodowej apteczce?

  Właściciele samochodów bardzo dbają o ich wygląd. Nie powinni jednak zaniedbywać kwestii bezpieczeństwa swojego i pasażerów, stąd okresowe przeglądy kół, klocków hamulcowych i innych elementów, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Poruszając się po drogach, musimy pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu. To, czy przydarzy się nam wypadek, nie jest zależne tylko i wyłącznie od nas. Kiedy dojdzie do kolizji, przed przyjazdem karetki pogotowia musimy udzielić pomocy rannym. Do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku niezbędna jest apteczka samochodowa. Musi się ona znajdować w wyposażeniu każdego samochodu.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 10:06:23
  Letnie i zimowe - specyfika opon samochodowych

  Opony to jedne z najważniejszych elementów każdego samochodu. Tylko one mają kontakt z drogą, po której jeździmy, w dużym stopniu zatem odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Opona, choć wydaje się bardzo zwykłym przedmiotem, jest odpowiednio konstruowana, tak aby zwiększyć jej przyczepność do podłoża w każdych warunkach drogowych i atmosferycznych. Bardzo ważne jest, by w odpowiedni sposób zadbać o ogumienie własnego samochodu i nie martwić się, że utkniemy gdzieś pośrodku drogi w czasie podróży.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 10:02:04
  Amortyzatory i ich wymiana

  Amortyzatory są bardzo ważnym elementem zawieszenia każdego pojazdu. Pełnią one na tyle ważną funkcję w samochodzie, że przy ich wymianie nie można wręcz pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. Przy ich wymianie powinni pracować profesjonaliści, znający się na swoim fachu. W przeciwnym razie konsekwencje mogą być drastyczne. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów amortyzatorów. Wyróżniamy amortyzatory o uniwersalnym charakterze, pasujące do większości pojazdów oraz takie przeznaczone do konkretnego typu samochodu.   Odpowiada on przecież za przyczepność do danej powierzchni. Tłumi wahania zawieszenia na nierównych i wyboistych drogach, a także zabezpiecza przed podskakiwaniem kół i podtrzymuje ciągły kontakt z podłożem. Nie jest niczym zaskakującym, że amortyzator ulega zużyciu i raz na jakiś czas należy go wymienić.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:59:27
  Samochodem na wakacje - jak przygotować się do długiej trasy?

  Wprawdzie do wakacji jeszcze trochę czasu, ale letnie miesiące nastaną szybciej niż nam się wydaje. Warto więc dzisiaj zastanowić się nad tym, czy na urlop zamierzamy jechać własnym autem. Każdy, kto decyduje się jechać samochodem na wakacje powinien pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pojazdu.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:57:46
  Kosmetyki do auta - przegląd popularnych środków

  Samochód to zawsze niemały wydatek. Dlatego każdy kierowca stara się zrobić wszystko, aby jego auto było utrzymane w nienagannym stanie. Znaczenie ma więc nie tylko przegląd techniczny, ale także właściwa pielęgnacja samochodu. Odpowiednie kosmetyki do auta okazują się być niezbędne, jeśli pojazd ma długo zachować swój nienaganny wygląd.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:52:05
  Cechy dobrego płynu do spryskiwaczy

  Każdy kierowca musi pamiętać o kupnie szeregu akcesoriów do swojego samochodu. To właśnie dzięki nim auto jest sprawne i przede wszystkim bezpieczne. Wśród obowiązkowych elementów wyposażenia znajduje się między innymi płyn do spryskiwaczy. Jest on szczególnie istotny jesienią oraz zimą, kiedy szyby pojazdu brudzą się wyjątkowo szybko, co znacząco ogranicza widoczność. Jakimi cechami odznacza się dobry płyn do spryskiwaczy? Czym kierować się przy jego wyborze?

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:47:14
  Wybierz najlepsze części dla Twojego samochodu

  Tę sytuację zna każdy posiadacz czterech kółek – najpierw auto jeździ bez przeszkód, a z czasem coś zaczyna szwankować i niezbędna jest wizyta w warsztacie. Czasem jednak wystarczy chłodna głowa i kilka pomysłów, by tańszym kosztem naprawić pojazd. Sprawdź, jak zamawiać części samochodowe przez Internet, by nie żałować, a przede wszystkim zaoszczędzić.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:42:32
  Apteczka samochodowa – co musi się w niej znaleźć?

  Jeśli decydujemy się na kupno samochodu, musimy pamiętać, że wiąże się to z koniecznością zakupienia również rozmaitych elementów wyposażenia. Dla każdego kierowcy liczyć powinny się nie tylko pokrowce na siedzenia i kolor tapicerki. Znaczenie mają również te elementy, które wpływają na bezpieczeństwo podróżujących autem osób. Nigdy nie wiemy, kiedy w czasie jazdy przydarzy się nam lub innym osobom znajdującym się na drodze wypadek. A wtedy apteczka samochodowa okazuje się być tym, co może uratować komuś życie.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:36:45
  Oryginalne części ASO czy zamienniki?

  Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, jak bardzo oryginalne części ASO różnią się od zamienników i na które lepiej się zdecydować, by posłuży nam jak najdłużej. Mówi się, że na oryginalne części stać tylko najbogatsze osoby, zaś ci, którzy wolą zaoszczędzić decydują się na części zamienne. Przyjrzyjmy się bliżej, czy w autoryzowanych serwisach naprawdę tak dużo zapłacimy, czy są to jedynie wydumane teorie, niemające wiele wspólnego z rzeczywistością.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:33:29
  Jak wyczyścić samochód w środku?

  Każdy właściciel samochodu chce, aby jego auto utrzymane było w możliwie jak najlepszym stanie. Jednym z elementów troski o swój samochód jest jego regularne czyszczenie. Czyszczenie samochodu nie powinno koncentrować się tylko i wyłącznie na karoserii. Równie ważne jest wnętrze auta.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:30:20
  Oleje do silników samochodowych

  Sprawną pracę silnika samochodowego zapewnia olej. Do podstawowych obowiązków kierowcy należy regularne sprawdzanie jego poziomu oraz wymiana w określonym czasie. Dzięki temu okres eksploatacji silnika jest znacznie dłuższy. Kluczową kwestią jest także dobór właściwego oleju. Sklepy oferują oleje silnikowe mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:28:29
  Akumulator – o czym pamiętać, aby kupić ten właściwy?

  Niezbędnym elementem każdego samochodu jest akumulator. Nie tylko umożliwia on uruchomienie silnika, ale dostarcza także prąd elektryczny do wszystkich urządzeń, które bez niego nie mogą pracować. Wybór akumulatorów jest bardzo duży. Stąd wiele osób, zwłaszcza początkujących kierowców, nie wie jak dokonać tego wyboru i jaki akumulator okaże się dobrym zakupem.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:23:32
  Dobry płyn do spryskiwaczy, czyli jaki?

  Wśród niezbędnych elementów wyposażenia samochodu, które nabierają szczególnego znaczenia zwłaszcza w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych, znajdują się płyny do spryskiwaczy. Ich zastosowanie pozwala przywrócić pełną widoczność, która nie jest niczym ograniczona. Wybór płynów do spryskiwaczy jest obecnie na rynku tak duży, że pojawia się pytanie o cechy, które powinien posiadać dobry płyn do spryskiwaczy. Odpowiedź jest naprawdę złożona.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:21:42
  Mineralne, syntetyczne i półsynetyczne – oleje samochodowe i ich cechy

  Silnik samochodu może pracować sprawnie dzięki olejowi. Regularne sprawdzanie jego poziomu oraz wymiana w określonych odstępach czasu sprawia, że serce pojazdu może pracować o wiele dłużej. Trzeba jednak pamiętać, że znaczenie ma także właściwy dobór oleju silnikowego. W sprzedaży dostępne są oleje silnikowe mineralne, syntetyczne oraz półsyntetyczne.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2016-06-08 09:14:34
  Bezpiecznie w samochodzie, czyli obowiązkowe wyposażenie apteczki

  Każdy właściciel samochodu powinien dbać nie tylko o to, aby jego auto prezentowało się idealnie, ale również, by było w pełni bezpieczne dla niego samego i jego pasażerów. Należy kontrolować stan hamulców, kół i innych elementów. Trzeba również pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami! Nie tylko od nas zależy, czy przydarzy się nam wypadek. Kiedy już do niego dojdzie, musimy mieć czym opatrzeć rannych zanim na miejsce dojedzie pogotowie ratunkowe. To właśnie dlatego apteczka samochodowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego auta.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-11-27 15:03:04
  Kupowanie auto części krok po kroku

  Kupując części samochodowe w Internecie, można liczyć nie tylko na lepsze ceny, ale również na szeroką i zróżnicowaną ofertę. Kupowanie w sieci jest dość łatwe, jednak warto dokładnie zaplanować przebieg takiego postępowania, aby nie popełnić żadnych błędów. W poniższym artykule przedstawione zostanie – krok po kroku – w jaki sposób przeprowadzać internetowe zakupy auto części.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-11-27 15:01:15
  Na co zwrócić uwagę, kupując części samochodowe?

  Decydując się na samodzielny zakup auto części, można sporo zaoszczędzić. Jednak trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników, które mogą być decydujące dla opłacalności danej transakcji. Poniżej zaprezentowanych zostanie kilka elementów, które trzeba mieć na uwadze podczas składania zamówienia w internetowych sklepach z częściami samochodowymi.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-11-27 14:09:51
  W jaki sposób najlepiej szukać auto części?

  Istnieje wiele sposobów wyszukiwania części do samochodu. Oczywiście niektóre z nich są dużo wygodniejsze od pozostałych. W niniejszym artykule zostaną zaprezentowana najpopularniejsze sposoby odnajdywania konkretnej części.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-11-27 14:08:30
  Opony letnie i zimowe. Poradnik kierowcy i odpowiedzi na najważniejsze pytania

  Prawidłowo dobrane opony to jeden z najważniejszych elementów auta, który nie tylko zapewnia swobodę kierowcy, ale również wpływa na poprawę ekonomiczności jazdy, a także na zwiększenie bezpieczeństwa. Dlatego kierowcy przeważnie dbają o utrzymanie ich dobrego stanu poprzez kontrolę stanu bieżnika, prawidłowe ciśnienie w kołach, a także ich wymianę na opony letnie bądź zimowe podczas przejściowych pór roku. Według polskich standardów bieżnik w kołach samochodowych powinien mieć nie mniej niż 1,6 mm! Podpowiemy, czym charakteryzuje się konkretny typ opon i czy warto inwestować w opony używane.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-11-27 14:05:20
  Wymiana klocków hamulcowych - możesz zrobić to sam!

  Wymiana klocków hamulcowych - możesz zrobić to sam!


  Układ hamulcowy to jedna z najważniejszych części w każdym samochodzie - sprawny i bezawaryjny zapewnia bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale też wszystkim podróżującym. Dlatego naszym obowiązkiem jest dbanie o układ hamulcowy poprzez regularną wymianę jego zużytych elementów - w tym klocków hamulcowych. Możemy zrobić to na dwa sposoby - oddając samochód do autoryzowanego serwisu lub wybranego warsztatu bądź też decydując się na wymianę klocków hamulcowych na własną rękę. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne zadanie. Tłumaczymy krok po kroku jak się do tego zabrać!

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 09:53:48
  Czy opłaca się kupować używane części?

  Stając w obliczu awarii samochodu bardzo często zastanawiamy się, czy nie da się w jakiś sposób uniknąć niepotrzebnych wydatków. Koszt naprawy w warsztacie zawiera w sobie pracę mechanika jak i cenę zakupionych części do samochodu. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy poprzez zakup używanych części może być dla niektórych kierowców pokusą. Może się jednak okazać, że pozornie tani zakup na dłuższą metę wcale nie będzie bardziej opłacalny.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 09:52:36
  Co można zyskać samodzielnie kupując części samochodowe?

  Sklepy z częściami samochodowymi nie są domeną jedynie warsztatów samochodowych. Także przeciętny kierowca powinien rozeznać się w ofercie tego typu firm. Okazuje się, że nawet samemu nie będąc mechanikiem, można z takiej współpracy osiągnąć bardzo wiele korzyści.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 09:51:24
  Akcesoria samochodowe poprawiające bezpieczeństwo

  O akcesoriach, wpływających na nasze bezpieczeństwo w podróży, nie myślimy, dopóki nie staniemy się uczestnikami wypadku drogowego. Każdy ma nadzieję, że zawsze bezpiecznie dotrze do celu i nie będzie musiał korzystać z gaśnicy, czy zawartości apteczki. Tymczasem posiadanie podstawowych akcesoriów bezpieczeństwa jest nie tylko wymagane prawnie, poprzez odpowiednie zapisy w Kodeksie Drogowym, ale także decydować może o naszym zdrowiu lub życiu w chwili zagrożenia. Co warto wozić z sobą zawsze, podczas podróży samochodem?

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 09:50:21
  Wpływ firmy dostarczającej części na zadowolenie z naprawy

  Niestety nie ma samochodów bezawaryjnych. W związku z tym niezależnie od tego czy posiadamy fabrycznie nowy samochód z salonu, czy też od lat korzystamy z auta używanego, prędzej czy później będziemy musieli wydać pieniądze na jego naprawę. Istnieje wiele firm, które w swojej ofercie mają części do samochodu. Nie oznacza to, że wszystkie reprezentują taki sam poziom fachowej wiedzy oraz obsługi klienta.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 09:48:56
  Zalety i wady samodzielnego kupowania części

  Istnieje wiele sklepów internetowych oferujących profesjonalne części do samochodu. Z całą pewnością głównym klientem w takich miejscach są pracownicy warsztatów. Prawda jest jednak, że coraz częściej to właśnie kierowcy decydują się na samodzielny zakup auto części. Rozwiązanie to – jak każde inne – ma swoje wady i zalety. W tym artykule zaprezentowane zostaną niektóre z nich.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 09:47:46
  Oleje i płyny samochodowe – ABC początkującego kierowcy

  Aby samochód był w pełni sprawny i służył nam jak najdłużej, należy dbać o odpowiednią jakość oraz poziom płynów eksploatacyjnych. Każdy z nich odznacza się innymi właściwościami, służy do czego innego i wymaga wymiany po określonym czasie, lub po przejechaniu sprecyzowanego dystansu.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:45:39
  Sklep motoryzacyjny online – sposób na sprawną i tanią naprawę samochodu

  Znaczna część polskiego społeczeństwa posiada samochody używane, a te, niestety, lubią się czasem popsuć. Wymiana niektórych części bywa problematyczna, elementy są trudno dostępne albo drogie, a najczęściej: i jedno, i drugie. Wyjściem jest korzystanie z dobrodziejstw internetu – takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:35:06
  Problemy z akumulatorem w środku lata

  Akumulatory samochodowe są pod szczególną obserwacją kierowców zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to istnieje możliwość nieodpalenia pojazdu z powodu siarczystych mrozów. Wbrew stereotypom akumulatory nie psują się tylko zimą. Równie często zdarza się to w lecie, kiedy temperatury sięgają ok. 30 stopni. Co zrobić z rozładowanym akumulatorem?

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:34:10
  Gdy klimatyzacja nie działa jak trzeba…

  Klimatyzacja samochodowa jest świetnym wynalazkiem, który docenia się zwłaszcza podczas długiej podróży w upale, stania w korku w duszny dzień oraz wtedy, kiedy mocno parują nam szyby. Jeśli się odpowiednio o nią nie zadba, może się uszkodzić. Warto znać najczęstsze awarie klimatyzacji oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:32:21
  Porównanie olei silnikowych

  Istnieje duża zależność pomiędzy prawidłowym działaniem samochodu, a dobrze dobranym olejem silnikowym. Musi mieć on odpowiednią lepkość i gęstość, jednak jak ją właściwie dobrać? Na rynku dostępne są oleje mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne. Zobacz czym różnią się od siebie i ile kosztują.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:31:03
  Montaż haka holowniczego bez tajemnic

  Hak holowniczy zazwyczaj nie jest wykorzystywany w codziennych sytuacjach, ale wiele osób odczuło już zalety posiadania takiego rozwiązania. Jest to wygodny dodatek do aut, który zwiększa możliwości każdego pojazdu. Ile kosztuje hak holowniczy? Jakie są jego rodzaje? Ile kosztuje montaż haka samochodowego? Przyjrzyjmy się bliżej tym pytaniom.

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:27:56
  5 błędów w eksploatacji samochodu

  Większość kierowców ma specyficzne nawyki dotyczące prowadzenia samochodu. Część z nich jest nieprawidłowa i doprowadza do szybszej zużycia, a często do niepotrzebnych kosztów związanych z naprawą samochodu. Ilość nieprawidłowości podczas eksploatacji auta jest ogromna. Przedstawiamy 5 z nich, które są najczęstszymi błędami:

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:26:20
  O czym pamiętać podczas jazdy samochodem w upalne dni?

  Szczególnie podczas lata upalne temperatury dają się nam we znaki, gdy wybieramy się w dłuższą podróż samochodem, który nie jest wyposażony w klimatyzację, a dodatkowo przewozimy dziecko lub swojego pupila. Warto wtedy zadbać o komfort wszystkich podróżujących i zapewnić w aucie przyjazną temperaturę. Znaczne ułatwienie mamy, jeśli posiadamy klimatyzację, jak jednak radzić sobie, gdy klimatyzacji brak, a doskwiera upał?

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:25:12
  10 porad jak jeździć ekonomicznie

  Gdy eksploatacja poszczególnych elementów samochodu wymaga od nas coraz większych nakładów finansowych, a licznik paliwa nieubłaganie chyli się ku rezerwie, większość kierowców myśli poważniej o zmianie swoich nawyków i przejściu na zdecydowanie bardziej ekonomiczną jazdę. Na czym ona polega i jak łatwo ją zastosować?

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:23:59
  Coś mi piszczy w kole… - problem z hamulcami

  Każde nietypowe dźwięki, które słychać podczas prowadzenia samochodu, powinny włączyć u kierowcy lampkę ostrzegawczą i zmusić do zainteresowania się stanem technicznym pojazdu. Jednym z najczęściej występujących odgłosów jest piszczenie dochodzące z kół, często podczas małych prędkości lub hamowania. Co to jest i jak sobie z tym radzić?

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:21:11
  7 porad jak dbać o opony

  Opony są jednym z najważniejszych elementów całego pojazdu. To właśnie one mają kontakt z nawierzchnią. Z tego powodu ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie. Tylko opony dobrej jakości zapewnią nam komfort jazdy i co ważniejsze bezpieczeństwo. Jak dbać o opony? Należy przestrzegać następujących zasad:

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:19:56
  Zregeneruj felgi w swoim samochodzie!

  Lubisz podziwiać zadbane felgi samochodowe? Niestety Twoje felgi są stalowe i w dodatku zardzewiałe? Daleko im do ideału, ale to nie problem! Podpowiemy Ci jak odnowić felgi! Nie wierzysz, że jest to możliwe? Przekonaj się, że tak!

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:14:04
  Jak zamontować światła do jazdy dziennej?

  Psują Ci się światła? Musisz je wymienić? Nie masz co się obawiać! Podpowiemy Ci jak to zrobić. Pamiętaj, że według polskiego prawa musisz używać świateł też za dnia! Nie wierzysz, że możesz samodzielnie zamontować światła samochodowe? Przekonaj się jakie to proste!

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:11:41
  Jak wymienić pompę paliwa

  Twój samochód często gaśnie? Trudno się go uruchamia? Bardzo szarpie mimo wcześniejszej płynności jazdy? Uważaj! To może być usterka pompy paliwa! Nie wiesz jak ją wymienić? Podpowiemy Ci jak to zrobić w prosty sposób. Nie wierzysz, że to możliwe? Przekonaj się sam!

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:09:14
  Hamulce bębnowe - jak wymienić?

  Twoje hamulce w samochodzie dziwnie pracują? Chcesz je wymienić? Szukasz porad jak to zrobić i trafiasz na mnóstwo pojęć, których nie rozumiesz? Rozwiejemy Twoje wątpliwości. Zapoznaj się z wymianą hamulców bębnowych! Nie wierzysz, że może Ci to pomóc? Przekonaj się sam!

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 08:08:38
  Jak przygotować samochód do zimy

  Jak przygotować samochód do zimy

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-30 07:29:57
  Wymiana oleju? Wybierz najlepszy!

  Wymiana oleju? Wybierz najlepszy!

  Chcesz by Twój samochód długo i bezawaryjnie pracował? Wymień olej silnikowy! W niektórych modelach należy go wymieniać częściej niż zalecają producenci. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiemy Ci jaki olej silnikowy wybrać i jak go wymienić. Wcale to nie jest takie trudne!

  czytaj dalej
  ukryj treść
 • 2015-09-29 14:05:48
  Pęknięta szyba w samochodzie podczas jazdy? Podpowiemy jak się zachować!

  Pęknięta szyba w samochodzie podczas jazdy? Podpowiemy jak się zachować!

  czytaj dalej
  ukryj treść