Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Lewy panel
Numer KBA:
Zeigen linken Fenster
Pokaż prawy panel

Tarcze hamulcowe - szeroki wybór auto części w Wajbex.pl

Tarcze hamulcowe w wajbex.pl

Tarcze hamulcoweTarcze hamulcowe to, przymocowany do piasty koła, czynny element układu hamulcowego. Pojazd zatrzymuje się wówczas, gdy dochodzi do zatrzymania się tarczy hamulcowej. W momencie, kiedy kierowca przyciska pedał hamulca płyny hamulcowe przedostają się do tłoczków mocno dociskających zaciski klocków hamulcowych do tarczy. Do hamowania pojazdu dochodzi w momencie, w którym siła kinetyczna zostaje zamieniona w siłę tarcia i energię cieplną. Sprawne tarcze hamulcowe charakteryzują się w miarę równą powierzchnią, na której nie powinny znajdować się ubytki. Ważne jest także, aby tarcza hamulcowa nie poddała się niszczącemu procesowi korozji.

 Rodzaje tarcz hamulcowych

Tarcze można podzielić na tarcze pełne i wentylowane. Tarcze pełne stosuje się do samochodów o mniejszych silnikach i mniejszej masie, natomiast wentylowane są stosowane do samochodów cięższych i większej mocy silnika.

Nowym rozwiązaniem są tarcze nacinane. Posiadają rowki wyżłobione w powierzchni trącej. Jest to najwyższa półka, stosowane są w samochodach sportowych. Nacięcia na tarczy służą do oczyszczenia powierzchni, kontaktu tarczy z klockiem oraz odprowadzenie gazów. Należy pamiętać, że przy tarczach nacinanych należy dobrać klocki o wyższym współczynniku tarcia. Jedną z zalet tarcz nacinanych jest lepsze hamowanie podczas deszczu.

Tarcze nawiercane - rolą częściowego nawiercenia jest aby powstała powieżchnia wgłęcień w celu usunięcia gazów. Tarcze nawiercane są lepiej chłodzone, zmniejszając ryzyko przegrzania całego układu hamulcowego, a zmniejsza się ryzyko odkształcenia w skutek nagłej zmiany temperatur.

Tarcze nacinane i nawiercane łączą w sobie nacięcia i nawiercenia. Nawiercenia służą do odprowadzenia gazów spod klocka i nie wpływają negatywnie na trwałość klocków, a nacięcia , brud i pył i odświeżają powierzchnię klocka na bieżąco.

W warunkach miejskich wystarczy tarcza gładka, która zapewnia ekonomiczną i komfortową jazdę. Poza tym przy gładkich tarczach hamulcowych klocki zachowują dłuższą żywotność.

Zalety tarcz hamulcowych

Tarcze hamulcowe są jednym z najważniejszych układów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas jazdy. Budowa hamulca tarczowego – to tarcza wykonana ze specjalnych materiałów ciernych na którą działa równolegle para klocków zaciskanych przez system hydrauliczny. Zwieranie klocków do tarczy hamulcowej umożliwia pompa hamulcowa która kontroluje odległość klocka od tarczy. Przy hamulcu tarczowym hamowanie następuje błyskawicznie.

Kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe?

Eksploatacja części samochodowych układu hamulcowego zależy w głównej mierze od tego, w jaki sposób korzystamy z naszego auta (przebieg, styl i częstotliwość jazdy, itp.). Wymiana tarcz hamulcowych powinna odbywać średnio po przejechaniu około 60-80 tys. km. Wielu ekspertów od motoryzacji zaleca, aby wymiana tarcz następowała po dwukrotnym zmienieniu klocków hamulcowych. Jednak wszystko zależy od stylu jazdy i drogach, po których się poruszamy. Niepokojącymi objawami, które mogą wskazywać na nieprawidłowe działanie tarcz hamulcowych są: wibracje zawieszenia podczas hamowania, rozmaite dźwięki, stukanie tarcz o zaciski, przegrzewaniem hamulców oraz wydłużoną drogą hamowania.

 

Sklep internetowy Wajbex.pl znajduje się szeroki asortyment części samochodowych sprowadzonych od najlepszych producentów. Wśród wielu auto części nasza oferta obejmuje także tarcze hamulcowe wielu światowych marek, w tym także tarcze marki TRW, ATE, Brembo, ABS, Zimmermann.

Wszystkie oferowane przez nas części w tym także tarcze hamulcowe są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję producenta od 12 lub 24 miesięcy oraz spełniają europejskie normy produkcyjne umożliwiające sprzedaż w Europie.

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie tarcze do swojego samochodu, wybierz markę auta z listy poniżej, następnie model, rocznik oraz pojemność silnika.

Gdyby samodzielny wybór części sprawił Ci kłopot, skontaktuj się z nami: kontakt telefoniczny nr (22)620-89-45 lub 654-26-71 lub mailowo sklep@wajbex.pl.