Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek:8:30 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Lewy panel
Numer KBA:
Zeigen linken Fenster
Pokaż prawy panel

Układ hamulcowy

Szczęki hamulcowe

Szczęki hamulcowe wchodzą w skład hamulca bębnowego, a dokładniej, są zamocowane wewnątrz bębna hamulcowego na tarczy, która jest nieobrotowym elementem koła. W trakcie hamowania szczęki są rozpierane przez tłoczek hamulcowy, przez co ich powierzchnia przylega do wnętrza ścianek bębna. Efektem tego ruchu jest hamowanie.

Szczęki zamontowane są w kole przeciwstawnie do siebie i można je uznać za ruchome elementy hamulca. Przednia szczęka wykonuje niewielki obrót zgodnie z ruchem bębna, jest więc nazywana szczęką współbieżną. Druga szczęka - analogicznie - jest nazywana szczęką przeciwbieżną i obraca się przeciwstawnie do ruchu bębna.

Wymiana szczęk hamulcowych

Szczęki hamulcowe wykonują ogromną pracę, dlatego należy kontrolować ich stan oraz raz na jakiś czas wymienić je w celu zachowania sprawności układu hamulcowego. Samodzielna wymiana szczęk hamulcowych jest stosunkowo prosta. Do przeprowadzenia tej operacji wystarczy nam podnośnik, zestaw kluczy i, na wszelki wypadek, sprej penetrujący, przy użyciu którego odkręcimy zapieczone śruby mocujące bębna.

Jednak w nowszych modelach samochodów ze wspomaganiem hamowania problem jest bardziej skomplikowany. Dostęp do szczęk jest utrudniony, a całość wymaga specjalistycznych narzędzi. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z usług sprawdzonego warsztatu. Inaczej możemy niechcący uszkodzić cały system hamulcowy!

Atrakcyjna oferta sklepu Wajbex

Kupując szczęki hamulcowe powinniśmy wybrać model dopasowany do potrzeb naszego samochodu. Na stronie sklepu motoryzacyjnego Wajbex, oprócz wysokiej jakości części samochodowych, znajdziesz również specjalny formularz, dzięki któremu bez problemu dobierzesz szczęki i inne części do modelu swojego samochodu! W razie wątpliwości możesz również skorzystać z porad naszych wykwalifikowanych konsultantów!. Sprowadzamy części od najlepszych producentów. Wśród wielu auto części nasza oferta obejmuje także szczęki hamulcowe wielu światowych marek, w tym także szczęki marki TRW, ATE, Brembo, ABS, Zimmermann.

Wszystkie oferowane przez nas części w tym także szczęki hamulcowe są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję producenta od 12 lub 24 miesięcy oraz spełniają europejskie normy produkcyjne umożliwiające sprzedaż w Europie.

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie klocki do swojego samochodu, wybierz markę auta z listy poniżej, następnie model, rocznik oraz pojemność silnika.

Gdyby samodzielny wybór części sprawił Ci kłopot, skontaktuj się z nami: kontakt telefoniczny nr (22)620-89-45 lub 654-26-71 lub mailowo sklep@wajbex.pl.