Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek:8:30 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Lewy panel
Numer KBA:
Zeigen linken Fenster
Pokaż prawy panel

Płyn hamulcowy i inne auto części do układu hamulcowego na Wajbex.pl

Płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy to ciecz, bez której naprawdę trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie pojazdu. Od jego jakości nie tylko zależy właściwa praca hamulców, ale również kondycja całego układu hamulcowego! Nieprawidłowo dobrany lub stary płyn hamulcowy znacząco obniża sprawność naszego auta, stanowiąc zagrożenie zarówno dla nas, jak i innych uczestników ruchu.

Dlatego tak ważna jest regularna kontrola układu hamulcowego oraz świadomość tego, co wlewamy do naszego samochodu. Prawidłowo działający oraz odpowiednio dobrany płyn hamulcowy nie tylko gwarantuje prawidłową pracę całego układu hamulcowego, ale również przekłada się na dłuższą żywotność naszego auta.

Wymiana płynu i jego skład

Płyn hamulcowy jest substancją silnie absorbującą wilgoć z otoczenia. Teoretycznie w sprzedaży możemy znaleźć płyny, których skład oparty jest na silikonach oraz olejach mineralnych, które nie wykazują tak dużych właściwości gromadzenia wody, jednak w efekcie, po dłuższym okresie użytkowania, każdy płyn zostaje zawodniony oraz zanieczyszczony.

W wyniku tych procesów obniża się skuteczność płynu i konieczna jest jego wymiana. Kiedy wymienić płyn? W zależności od zaleceń producenta, powinniśmy robić to co dwa, trzy lata. W tym celu najlepiej skorzystać z usług sprawdzonego serwisu samochodowego, ponieważ samodzielna wymiana płynu, jest procesem nieco skomplikowanym, a sam płyn wykazuje silne właściwości żrące.

Rodzaje płynów hamulcowych

W pierwszej kolejności płyny dzielą się na mieszalne z wodą i niemieszalne. Płyny higroskopijne są tworzone na bazie estrów silikonów, glikoli, poliglikoli i boranu, a także olejku rycynowego, alkoholu oraz tlenku etylenu. Płyny, które - w teorii - nie absorbują wody, tworzone są na bazie olei mineralnych lub zawierają dodatek silikonów (nie mylić z estrami silikonów).

Płyny, oprócz stopnia higroskopijności, różnią się między sobą również innymi właściwościami, takimi jak lepkość czy temperatura wrzenia. Dlatego też nie zaleca się mieszania ze sobą płynów z różnych grup, ponieważ można w ten sposób zmienić właściwości cieczy, a tym samym obniżyć jakość pracy układu hamulcowego!

Wajbex - gwarancja najniższej ceny

Jak już wspomnieliśmy, płyn hamulcowy można wymienić samodzielnie, wymaga to jednak odpowiedniego sprzętu oraz fachowej wiedzy. Jeżeli nie mamy jednego, drugiego lub obu - najlepiej skorzystać z usług specjalisty! W firmie Wajbex oferujemy klientom nie tylko fachową obsługę, ale również gwarantujemy najniższe ceny tego rodzaju usług!

Wszystkie oferowane przez nas części w tym także płyn hamulcowy są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję producenta od 12 lub 24 miesięcy oraz spełniają europejskie normy produkcyjne umożliwiające sprzedaż w Europie.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni płyn do swojego samochodu, wybierz markę auta z listy poniżej, następnie model, rocznik oraz pojemność silnika.

Gdyby samodzielny wybór części sprawił Ci kłopot, skontaktuj się z nami: kontakt telefoniczny nr (22)620-89-45 lub 654-26-71 lub mailowo sklep@wajbex.pl.