Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Lewy panel
Numer KBA:
Zeigen linken Fenster
Pokaż prawy panel

Klocki hamulcowe i inne auto części w sklepie Wajbex.pl

Klocki hamulcowe w wajbex.pl

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe to jedna z najważniejszych części samochodowych, układu hamulcowego. Klocki hamulcowe to część która współpracuje z tarczami hamulcowymi. Pracują w zmiennych temperaturach, a ich skuteczność również zależy od temperatury pracy. Dlatego właściwy wybór jest niezwykle ważny. Wysoka jakość i niezawodne działanie klocków hamulcowych to podstawa bezpiecznej jazdy.

Budowa klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe składają się z elementów:

  • Płytki nośnej
  • Okładziny ciernej
  • Dodatkowe elementy zależne od konstrukcji .

Płytki nośne wykonane są ze stali i zabezpieczane farbą proszkową. W zależności jak głośna jest praca hamulca i wymaganego wygłuszenia stosuje się pokrycie gumą płytki lub nakładka z włókna szklanego pokryta gumą lub ścięcia krawędzi okładziny. Okładzina cierna to element, który oznacza się dużym współczynnikiem tarcia, odpornością na ścieranie i wysokie temperatury. W wielu klockach hamulcowych stosowane są czujniki zużycia.

 Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Wymiana klocków hamulcowych jest niezbędna, gdy grubość okładziny ciernej spadnie poniżej określonego poziomu. Warto pamiętać, że zazwyczaj hamulce na jednej osi nie zużywają się w takim samym tempie. Dlatego też przed wymianą należy sprawdzić stan okładzin na obu kołach osi. Na ogół zaleca się, aby jednorazowo wymieniać klocki przy obu kołach danej osi. Dzięki temu zapewniony zostaje odpowiedni rozkład siły hamowania, a co za tym idzie bezpieczna jazda.

 Niepokojącymi objawami, które świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu klocków hamulcowych mogą być: wibracje pojazdu, ruch pulsacyjny pojawiający się w trakcie hamowania, niepokojące dźwięki o wysokiej częstotliwości, a nawet ściąganie auta.

 

Sklep internetowy Wajbex.pl znajduje się szeroki asortyment części samochodowych sprowadzonych od najlepszych producentów. Wśród wielu auto części nasza oferta obejmuje także klocki hamulcowe wielu światowych marek, w tym także klocki marki TRW, ATE, Brembo, ABS, Zimmermann.

Wszystkie oferowane przez nas części w tym także klocki hamulcowe są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję producenta od 12 lub 24 miesięcy oraz spełniają europejskie normy produkcyjne umożliwiające sprzedaż w Europie.

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie klocki do swojego samochodu, wybierz markę auta z listy poniżej, następnie model, rocznik oraz pojemność silnika.

Gdyby samodzielny wybór części sprawił Ci kłopot, skontaktuj się z nami: kontakt telefoniczny nr (22)620-89-45 lub 654-26-71 lub mailowo sklep@wajbex.pl.