Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Kontakt

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek:8:30 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

Godziny otwarcia sklepu:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 10:00 - 13:00

tel./fax. 22 654 26 71

kom. 48 502 573 463

sklep@wajbex.pl

Lewy panel
Numer KBA:
Zeigen linken Fenster
Pokaż prawy panel

Elektryka

Czujnik ciśnienia olejuCzujnik ciśnienia oleju

W samochodzie znajduje się wiele czujników, kontrolujących właściwą pracę układów i części, ale czujnik ciśnienia oleju należy do najważniejszych, gdyż jego działanie może decydować o dobrym działaniu lub bezpowrotnym uszkodzeniu silnika. Trzeba więc zaopatrzyć się w czujnik doskonałej jakości i kontrolować jego stan.

Rola, jaką spełnia czujnik ciśnienia oleju w samochodzie, jest bardzo ważna, gdyż prawidłowe ciśnienie oleju jest jedną z kwestii kluczowych do zachowania silnika wszystkich marek samochodów w nienagannym stanie. Ważna jest więc jakość tego produktu oraz jego sprawne działanie. Sklep Wajbex oferuje świetne czujniki, które warto wybrać.

Jak sprawdzić czujnik?

Prawidłowe funkcjonowanie czujnika ciśnienia oleju można sprawdzić przede wszystkim podczas wizyty u mechanika, ale nie jest to zawsze konieczne. Na jego prawidłowe działanie może wskazywać już choćby świecąca kontrolka, która, jeśli gaśnie, oznacza, że czujnik nie działa i konieczna jest jego wymiana.

Kiedy czujnik ciśnienia oleju przestaje działać, objawy tego są na tyle charakterystyczne, że nie zawsze jest konieczność wnikliwego badania stanu czujnika poprzez wyjmowanie go z samochodu. Czasem też wystarczy tylko dostrzec brak światełka kontrolnego. Bardzo ważne jest, aby zauważyć to w porę, by nie doszło do awarii.

Objawy uszkodzonego czujnika ciśnienia

Kiedy czujnik ciśnieniowy działa prawidłowo, pokazuje za niskie lub za wysokie ciśnienie oleju za pomocą specjalnej sygnalizacji, co zauważyć można bardzo łatwo. Kiedy więc dochodzi do awarii tego urządzenia, można zaobserwować na przykład błędne wskazywanie parametrów, co niestety prowadzi do komplikacji.

Ciśnienie oleju w silniku jest bardzo ważnym parametrem, kluczowym dla jego właściwej pracy i zachowania dobrego stanu, niezbędne jest więc też zachowanie w dobrym stanie czujnika ciśnienia oleju. Kiedy dochodzi do jego awarii, może on nawet nie zasygnalizować poważnych problemów z ciśnieniem oleju.

Sklep Wajbex

Niektóre z czujników montowane w samochodach mają za zadanie spełniać rolę posiłkową i nie są niezbędne, jednak jeśli chodzi o czujnik ciśnienia oleju, pełni on zbyt ważną rolę, by można było go pominąć bądź zbagatelizować jego zły stan. Oferujemy czujniki do wszystkich marek samochodów, odznaczające się dobrą ceną i długą żywotnością.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni czujnik ciśnienia do swojego samochodu, wybierz markę auta z listy poniżej, następnie model, rocznik oraz pojemność silnika.

Gdyby samodzielny wybór części sprawił Ci kłopot, skontaktuj się z nami: kontakt telefoniczny nr (22)620-89-45 lub 654-26-71 lub mailowo sklep@wajbex.pl.